10 ciekawych sposobów na poinformowanie bliskich o ciąży

Wiecie już na pewno – Wasza rodzina się powiększy! Teraz nadszedł czas na to, aby podzielić się radością. Jeżeli jesteście obdarzeni poczuciem humoru, z pewnością chcielibyście zrobić to w pomysłowy i niebanalny sposób. Znamy takie!

Wypowiedzenie zwykłego „będziemy mieli dziecko” także jest popularne i również wzbudza wielką radość. Jeśli jednak marzy ci się oryginalność, wybierz któryś z naszych pomysłów.

1. Gdy to wasze drugie dziecko – koszulka „Będę starszym bratem/będę starszą siostrą”

Koszulka będzie oczywiście przeznaczona dla waszej starszej pociechy, która tym samym w pełnej krasie przedstawi swoją dumę i punkt widzenia.

Oczywiście nie musisz zakładać tego jedynego ubranka swojemu dziecku za każdym razem, gdy spotykacie się z innymi znajomymi czy członkami rodziny. Opublikuj zdjęcie waszej trójki i malucha w specjalnej koszulce na Facebooku albo wyślij wszystkim fotografię malca przez MMS. Uważaj tylko, aby od gratulacji nie zapchała ci się skrzynka w telefonie!

2. Wklejka w gazecie

To prosty, tani i bardzo oryginalny sposób, przeznaczony do poinformowania najbliższych ci osób. Kup zwykły dziennik i otwórz na drugiej stronie. Wcześniej na gazetowym tle wydrukuj informację „Gorąca wiadomość! W rodzinie X pojawi się kolejne dziecko!” podając szczegóły w iście „plotkarskim” stylu. Na koniec wytnij wydruk i wklej na stronie gazety.

Teraz pozostaje ci już tylko ofiarować gazetę bliskiej osobie z zaznaczeniem, że piszą coś o was. Opcjonalnie możesz też zamówić gotową „gazetę” ze stosowną adnotacją wyglądającą bardzo profesjonalnie. To gadżet, który kosztuje niewiele, a który możesz znaleźć w internetowych sklepach z pamiątkami.

3. Kinder jajko

Ten bardzo dwuznaczny sposób na poinformowanie bliskich jest nie tylko zaskakujący, ale i… słodki. Kup kilka jajek niespodzianek. Rozwiń je i rozdziel obie połówki. Następnie włóż w środek drobiazg, który będzie jednoznaczny – zwinięte zdjęcie USG albo małą skarpetkę. Na koniec stop czekoladę na brzegach, sklej jajko i owiń folią.

Ostatni etap to rozdanie rodzinie takich słodkich upominków – z zastrzeżeniem, aby otworzyli od razu. Inaczej ta informacja jako niespodzianka może się… przeterminować.

4. Podarunek – informacja

Nieco mniej oryginalnym, ale nadal uroczym pomysłem na poinformowanie bliskich o ciąży, jest podarowanie im sugestywnego upominku. Może być to na przykład książka „Jak być wspaniałym dziadkiem?” albo zestaw kubków „Super babcia” i „Super dziadek”. Oczywiście z upominkami nie czekaj na specjalną okazję – może się okazać, że zanim ona nadejdzie, sama staniesz się wielką „informacją”.

5. Sugestywna fotografia

Jeśli jesteście maniakami portali społecznościowych, to wykorzystajcie właśnie je, zamieszczając tam stosowne zdjęcie. Niech nie jest to jednak byle jakiej jakości fotka testu ciążowego!

Wykorzystajcie waszą charakterystyczną cechę rodzinną. Oboje nosicie okulary, wkładacie często trampki albo jeansy? W takim razie doróbcie „miniaturkę” (małe okularki, małe trampeczki albo spodnie) i zestaw takich samych rzeczy w trzech rozmiarach sfotografujcie w miłej scenerii. I już, na Facebooka!

6. Ciastka z wróżbą

To kolejny z cyklu „słodkich pomysłów” na poinformowanie bliskich o nowym członku rodziny. Musisz tylko upiec ciasteczka, w których środku będzie karteczka ze stosowną informacją i… poczęstować konkretne osoby.

Uwaga! Aby plan wypalił, „wróżba” z konkretną informacją musi pojawić się w każdym ciasteczku. Może być to na przykład „Niedługo zostaniesz babcią/dziadkiem”, „Gwiazdy mówią, że w Twojej rodzinie pojawi się niemowlę”, „Położenie Wenus i Marsa wskazuje na nowego członka rodziny”. Uruchom wyobraźnię… i piekarnik!

7. Dzidziuś… w eterze

Jeśli bardzo chcesz poinformować konkretną osobę o cudownej nowinie, poproś ją o słuchanie radia w konkretnych godzinach. Wcześniej zadzwoń do rozgłośni i poproś o możliwość zadedykowania piosenki. I zadedykuj ją w ciekawy sposób, np. „Dla cudownej mamy Zosi, która niedługo będzie także babcią!”

8. Zagadka dla znajomych

Lubisz tworzyć zagadki? Stwórz jedną dla swoich znajomych. Może być to rebus, np. „mdłości” plus (tu zdjęcie ogromnej ilości słodyczy) równa się?” Możecie także zainscenizować scenę, w której mąż leży na podłodze. Taką fotografię wrzucasz na portal społecznościowy z pytaniem „Kto zgadnie, dlaczego mój mąż zemdlał, ten wygrywa ciasto czekoladowe”. To świetna zabawa!

9. Telegram

Prawdziwych telegramów nikt już nie nadaje, ale… możecie się pobawić w taką formę komunikacji. Wyślijcie bliskim list z karteczką „Będziecie dziadkami. STOP. To podobno dziewczynka. STOP. Rozwiązanie w grudniu. STOP.”

10. Śpiewająco!

Ostatnia propozycja to ta… dla odważnych. Wystarczy, że do melodii znanej wszystkim piosenki zaśpiewacie słowa mówiące o tym, że zostaniecie rodzicami. Nagrany utwór wrzucacie na Youtube i… dajecie swoim znajomym link. Voila!


Autor: K.Wojtaś

avatar

www.MamaNaDiecie.pl

Serwis oferujący profesjonalne diety dla kobiet planujących ciążę oraz pragnących zdrowo odżywiać się podczas ciąży lub po porodzie. Tworzony przy współpracy położnych, dietetyków i psychologów. Celem serwisu jest propagowanie zdrowego odżywiania, dla zdrowia kobiet i ich potomstwa.