Dieta 1600 kcal letnia

Uwaga!
Ta dieta może być nieodpowiednia dla Ciebie. Aby to sprawdzić określ swoje parametry wzrostowo wagowe
14
dni
1600
kcal/dzień

Przykładowy
jadłospis

Powrót do listy diet

śniadanie Płatki owsiane z jogurtem naturalnym i bakaliami
drugie śniadanie Grahamka z serkiem Bieluch, indykiem pieczonym, cykorią i warzywami
obiad Faszerowany bakłażan z surówką z marchwi
podwieczorek Owocowa sałatka
kolacja Zapiekanka ziemniaczana

Szczegółowy opis
diety

Masz pytania - napisz do nas


Przedstawiona poniżej dieta jest przeznaczona dla o kobiet planujących ciążę, będących w ciąży lub pragnących powrócić do formy po urodzeniu dziecka. Ze względu na dobór produktów, doskonale nadaje się na letni sezon.

Została przygotowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami zdrowego żywienia. Jest dobrze zbilansowana pod względem zapotrzebowania na energię, składniki mineralne (wapń, żelazo, kwas foliowy) i witaminy (szczególnie A i C) potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia matki. Podczas komponowania jadłospisu zwrócono także uwagę na błonnik – nieocenioną pomoc w przypadku zaparć. Dieta opiera się na razowych produktach zbożowych (pieczywo, makaron), brązowym ryżu, grubych kaszach. Pełnowartościowe białko, niezbędne do rozwoju płodu, pochodzi z mięsa, produktów mlecznych, jaj oraz ryb, które dodatkowo są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, korzystnie wpływających na rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka. Inne wartościowe kwasy tłuszczowe pochodzą z olejów roślinnych: oleju rzepakowego oraz oliwy z oliwek.

Dieta została podzielona na 5 posiłków, które powinny być spożyte co 2 do 4 godzin, aby zapewnić organizmowi regularność przyjmowania pokarmu i dać czas na przeprowadzenie wszystkich elementów skomplikowanego procesu jakim jest metabolizm. Dzięki różnorodnym i kolorowym daniom jadłospis nie sprawia uczucia monotonności, a podane sposoby przygotowania potraw sprawiają, że są one szybkie i proste w przygotowaniu.

Specjalna cena: 50zł za jadłospis na 14 dni

zamów dietę

zamów dietę
avatar

mgr Magdalena Szuchnik, dietetyk

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadziła edukację żywieniową pacjentów warszawskich szpitali. Biegle włada językiem angielskim, także w zakresie dietetyki. Aktualnie współpracuje z portalem kobietapisze.pl oraz zdobywa doświadczenie pracując jako dietetyk na siłowni. Do zakresu jej zainteresowań należą szczególnie edukacja związana ze zdrowym odżywianiem, diety redukcyjne oraz diety dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży.