Dieta 2000 kcal letnia

Uwaga!
Ta dieta może być nieodpowiednia dla Ciebie. Aby to sprawdzić określ swoje parametry wzrostowo wagowe
14
dni
2000
kcal/dzień

Przykładowy
jadłospis

Powrót do listy diet

śniadanie Płatki owsiane z rodzynkami i borówką amerykańską
drugie śniadanie Koktajl z nektarynki i młodego jęczmienia
obiad Grillowane mięso z piersi kurczaka z tymiankiem i sokiem z cytryny, przy kaszy gryczanej i surówce
podwieczorek Pestki dyni i herbata z pokrzywy
kolacja Kanapki z chleba razowego z wędliną. Kalarepa

Szczegółowy opis
diety

Masz pytania - napisz do nas


Niniejsza dieta spełnia zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze i nie wymaga suplementacji. Poleca się wybierać produkty ze szczególną starannością – takie, które dostarczą energii, ale jednocześnie dużo witamin i składników mineralnych. W diecie wykorzystane zostały produkty łatwo dostępne w sezonie letnim. 

W jadłospisie znalazł się młody jęczmień, który swoją popularność zawdzięcza wartościom odżywczym, jakie posiada. Zawiera w sobie między innymi wit. C, wit. E, beta-karoten, wit. z grupy B, magnez, żelazo. Młody jęczmień w proszku (a nie w formie suplementu np. w tabletkach) jest dozwolony dla kobiet w ciąży i karmiących. Ceny młodego jęczmienia są bardzo zróżnicowane – najbardziej zdrowy jęczmień uzyskany ze sproszkowanego soku z młodego jęczmienia, ale jest on też droższy. Jęczmień uzyskany ze sproszkowanych młodych liści będzie kilka razy tańszy i będzie miał mniej właściwości odżywczych.

Młody jęczmień nie jest niezbędnym składnikiem diety, ale z pewnością warto zapoznać się z tym produktem.

Specjalna cena: 50zł za jadłospis na 14 dni

zamów dietę

zamów dietę
avatar

mgr Iwetta Majewska, dietetyk

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w przychodni medycznej. Koordynowała i tworzyła materiały z zakresu żywienia kobiet w ciąży, karmiących i dzieci do 3 roku życia. Do życia podchodzi z pasją, jest także fotografem. Wolne chwile uwielbia spędzać aktywnie, np. jeżdżąc na rowerze.