Dieta 2200 kcal

Uwaga!
Ta dieta może być nieodpowiednia dla Ciebie. Aby to sprawdzić określ swoje parametry wzrostowo wagowe
14
dni
2200
kcal/dzień

Przykładowy
jadłospis

Powrót do listy diet

śniadanie Kanapki z pieczonym schabem, pomidorem i cykorią, kakao
drugie śniadanie Wafle ryżowe z koktajlem warzywnym
obiad Sola w cytrynowym sosie z surówka marchwiowo-jabłkową i kompotem
podwieczorek Owocowa sałatka
kolacja Zapiekanka ziemniaczana i sok pomarańczowy

Szczegółowy opis
diety

Masz pytania - napisz do nas


Dieta przygotowana z myślą o kobietach planujących ciążę, będących w ciąży lub pragnących powrócić do formy po urodzeniu dziecka. Została dobrze zbilansowana pod względem zapotrzebowania na energię, składniki mineralne i witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia matki, czyli wapń, żelazo, kwas foliowy, witaminę A, witaminę C oraz błonnik – nieocenioną pomoc w przypadku zaparć.

Jadłospis opiera się na razowych produktach zbożowych (pieczywo, makaron), brązowym ryżu, grubych kaszach. Pełnowartościowe białko, niezbędne do rozwoju płodu, pochodzi z mięsa, produktów mlecznych, jaj oraz ryb, które dodatkowo są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, korzystnie wpływających na rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka. Inne wartościowe kwasy tłuszczowe pochodzą z olejów roślinnych: oleju rzepakowego oraz oliwy z oliwek.

Dieta została podzielona na 5 posiłków, które powinny być spożyte w podobnych odstępach czasowych, aby zapewnić organizmowi regularność przyjmowania pokarmu i dać czas na przeprowadzenie wszystkich elementów skomplikowanego procesu jakim jest metabolizm. Dzięki różnorodnym i kolorowym daniom jadłospis nie sprawia uczucia monotonności, a podane sposoby przygotowania potraw sprawiają, że są one szybkie i proste w przygotowaniu.

Specjalna cena: 50zł za jadłospis na 14 dni

zamów dietę

zamów dietę
avatar

mgr Magdalena Szuchnik, dietetyk

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadziła edukację żywieniową pacjentów warszawskich szpitali. Biegle włada językiem angielskim, także w zakresie dietetyki. Aktualnie współpracuje z portalem kobietapisze.pl oraz zdobywa doświadczenie pracując jako dietetyk na siłowni. Do zakresu jej zainteresowań należą szczególnie edukacja związana ze zdrowym odżywianiem, diety redukcyjne oraz diety dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży.