Dieta 2400 kcal wiosenna

Uwaga!
Ta dieta może być nieodpowiednia dla Ciebie. Aby to sprawdzić określ swoje parametry wzrostowo wagowe
14
dni
2400
kcal/dzień

Przykładowy
jadłospis

Powrót do listy diet

śniadanie Kanapki z twarożkiem i szczypiorkiem
drugie śniadanie Roladki z szynki
obiad Zupa krem z soczewicą. Polędwicza ze szpinakiem, przy kaszy gryczanej
podwieczorek Galaretka owocowa i jogurt naturalny
kolacja Szpinakowe placki w pikantnym sosie

Szczegółowy opis
diety

Masz pytania - napisz do nas


Dieta spełnia wszystkie wymagania żywieniowe, jakie współczesna dietetyka stawia kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży lub pragnących wrócić do formy po porodzie. To przede wszystkim dieta urozmaicona i zbilansowana, bogata w składniki  niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka oraz utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia matki.

Prezentowany jadłospis opiera się na produktach zbożowych z pełnego przemiału: razowym pieczywie, makaronach, brązowym ryżu, grubych kaszach. Pełnowartościowe białko, niezbędne do rozwoju płodu pochodzi z mięsa, produktów mlecznych, jaj oraz ryb, które dodatkowo są źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, korzystnie wpływających na rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka. Inne wartościowe kwasy tłuszczowe pochodzą z olejów roślinnych: oleju rzepakowego oraz oliwy z oliwek. Dzięki dużej zawartości różnorodnych warzyw, owoców oraz obecności świeżych soków, dieta bogata jest w witaminy i składniki mineralne, a zwłaszcza te szczególnie ważne w okresie ciąży.

Specjalna cena: 50zł za jadłospis na 14 dni

zamów dietę

zamów dietę
avatar

mgr Magdalena Szuchnik, dietetyk

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadziła edukację żywieniową pacjentów warszawskich szpitali. Biegle włada językiem angielskim, także w zakresie dietetyki. Aktualnie współpracuje z portalem kobietapisze.pl oraz zdobywa doświadczenie pracując jako dietetyk na siłowni. Do zakresu jej zainteresowań należą szczególnie edukacja związana ze zdrowym odżywianiem, diety redukcyjne oraz diety dla kobiet planujących ciążę i będących w ciąży.