Zasady zdrowego odżywiania

Sekretem długiego życia jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Aby organizm mógł dobrze funkcjonować, potrzebuje dobrej jakości „paliwo”. W przeciwnym razie zwiększamy ryzyko wystąpienia wielu chorób i pogorszymy ogólny stan zdrowia.

Regularne posiłki

Kluczem do schudnięcia i dobrego samopoczucia jest regularność w jedzeniu. Jeśli organizm regularnie otrzymuje wszystkie niezbędne składniki, to nie musi „oszczędzać” i magazynować kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. Spożywanie regularnych posiłków, o stałych porach, pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę, ale również zapobiega nagłym skokom cukru we krwi, reguluje pracę wątroby i poprawia wydolność całego układu pokarmowego.

Zapomnijmy o fast foodach

Wszyscy wiemy, że wszelkie fast foody są niezdrowe, jednak duża część naszego społeczeństwa często sięga po hamburgery, pizzę czy frytki. Takie posiłki są popularne ze względu na łatwą dostępność i szybkość przyrządzenia. Niestety taka żywność jest bardzo kaloryczna, bogata w tłuszcze oraz niezdrowe, chemiczne dodatki. Częste spożywanie fast foodów może prowadzić do otyłości, nadciśnienia, miażdżycy czy innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Zdrowe odżywianie z cateringiem dietetycznym

Obecnie rośnie świadomość i wiedza ludzi na temat zdrowego odżywiania. Czytanie etykiet w sklepach jest coraz częstszym zjawiskiem. Niestety, przeglądanie składu każdego produktu zajmuje sporo czasu. Później dochodzi też czas, który trzeba poświęcić na przygotowanie pełnowartościowego posiłku. Często po powrocie z pracy nie mamy siły na stanie w kuchni. Co zrobić, aby unikać wysokoprzetworzonej żywności i zarazem oszczędzić czas? Można skorzystać z usług cateringu dietetycznego. Dietykieta jest firmą oferującą dietę pudełkową. Dieta fit wrocław układana jest zgodnie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywiania. W menu znajdziemy m.in. sezonowe warzywa, owoce, kiszonki, wysokiej jakości mięso czy pełnoziarniste produkty. Dieta pozbawiona jest wszelkich chemicznych dodatków. Odżywiając się z Dietykietą mamy możliwość jedzenia regularnych, odpowiednio zbilansowanych, zdrowych i smacznych posiłków.