Artykuł

Jak wybrać garnki i czajnik na indukcję?

Dobrze jest wiedzieć, o czym nie zawsze informują w sklepach przy zakupie kuchenki indukcyjnej, że wraz z nią musimy zakupić garnki, które będą przystosowane do gotowania na indukcji.

Jak wybrać garnki i czajnik na indukcję?
  1. Jak działa płyta indukcyjna?
  2. Jak i gdzie wybrać garnki indukcyjne oraz czajnik indukcyjny?
  3. Jak sprawdzić czy garnki i czajnik nadają się do płyty indukcyjnej?

Jak działa płyta indukcyjna?

Indukcja generuje energię używając fal elektromagnetycznych, czyli indukcja to nic innego jak elektromagnetyzm. Tafla ceramiczna kryje w sobie płaskie cewki wytwarzające pole magnetyczne szybkozmienne. Przy użyciu specjalnych garnków indukujących prądy wirowe możemy gotować.

Jak i gdzie wybrać garnki indukcyjne oraz czajnik indukcyjny?

Wybierając płytę indukcyjną chcemy ją wykorzystać maksymalnie, czyli wiedząc o szybkim i bardziej oszczędnym gotowaniu wybieramy nie tylko garnki, ale również czajnik na indukcję. Ten który używaliśmy dotychczas, mianowicie czajnik elektryczny, zużywał porównywalnie, bądź więcej energii elektrycznej. Kupując czajnik na indukcję zyskamy na estetyce oraz zaoszczędzimy miejsce na blacie. W sklepie europ24.pl jest bardzo duża oferta czajników, w wielu kolorach, odcieniach oraz bogatym wzornictwie. Na pewno dobierzemy go do każdej kuchni. Aktualnie są w sprzedaży czajniki w obniżonej cenie. To samo tyczy się garnków na indukcję, z których najlepiej wybrać komplet, dzięki któremu będziemy mieć najważniejsze garnki wraz z zestawem na przykład noży i będziemy mogli trochę zaoszczędzić. Bogata kolorystyka i wzornictwo pozwolą na dobranie tych jedynych, najbardziej odpowiednich garnków do naszej kuchni.

Jak sprawdzić czy garnki i czajnik nadają się do płyty indukcyjnej?

Jest na to prosty sposób, wystarczy wziąć magnes i sprawdzić, czy magnes przylegnie do dna. Garnki posiadają również oznaczenia na dnie, takie jak ikonka przypominająca pętelkę mówiąca, że garnki pasują na indukcję. Coraz więcej z nas używa również zmywarek, zwróćmy też uwagę, czy garnek posiada oznaczenie, że można go myć w zmywarce. Dziś ceny garnków indukcyjnych niewiele różnią się od garnków tradycyjnych, dostępność jest dzięki temu ułatwiona.

Dokonując zakupu zastanówmy się w jakich dotychczas garnkach, pod względem średnicy i wielkości gotowaliśmy. Zwróćmy również uwagę na pokrywki oraz uchwyty, ważne by były wykonane z materiałów, które się szybko nie nagrzewają. W sklepie europ24.pl znajdziemy zestawy, które są aktualnie w promocji, na przykład z 23% obniżką ceny, co daje już niezłą kwotę oszczędności.

Warto przeczytać jeszcze

Z tą tematyką związane są również inne artykuły na naszym blogu.

Zapisz się do naszego newslettera

Poinformujemy Cię o nowych dietach i promocjach na naszej stronie.

Dbamy o Twoje dane. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Mamanadiecie.pl

Diety dla kobiet świadomie planujących ciążę, będących w ciąży lub po porodzie. Jadłospisy przygotowane przez dietetyków uwzględniają potrzeby matki i dziecka.

Znajdź nas na Facebook

© 2020 mamanadiecie.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone.