Artykuł

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

W dzisiejszych czasach coraz większa ilość ludzi zaczyna prowadzić zdrowy tryb życia. Panuje przeświadczenie, że w supermarketach coraz ciężej znaleźć produkty naturalne, bez konserwantów lub sztucznych składników, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup wyciskarek lub sokowirówek, które będą w stanie wprowadzić witaminy i mikroelementy do życia codziennego. Poza tym dzięki nowatorskim pomysłom urządzenia te posiadają wiele opcji, które będą urozmaicać obiady każdego dnia.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Banalna obsługa i łatwość w czyszczeniu

Pierwszym aspektem, o którym warto powiedzieć, jest obsługa i czystość. Obecnie dla każdego z nas liczy się czas oraz relaks w zaciszu własnego domu. Producenci wyciskarek do soku oferują nam kilka niesamowitych pomysłów, które zdecydowanie ułatwią i umilą nam życie. Wszystkie z nich znajdziesz na stronie: https://sklep.puregreen.pl/pol_m_Wyciskarki-do-Sokow-159.html. Funkcja QuickClean polega na tym, że większość części tych dodatków kuchennych jest łatwa w demontażu, co pozwala nam na kilku minutowe opłukanie ich pod bieżącą wodą. Dodatkowo unikatowa konstrukcja sprawia, że nie musimy się już martwić o resztki jedzenia w najtrudniej dostępnych miejscach. Powstały również maszyny, które posiadają funkcje „samoczyszczenia”, gdzie jedyne, co musimy zrobić, to dolać wody do urządzenia i obserwować jak brud znika sam bez problemu.

Niska prędkość obrotowa

Jest to kolejna cecha, o której warto wspomnieć. Prawie wszystkie wyciskarki pracują na dużo mniejszych obrotach w porównaniu do sokowirówek. Ich moc waha się w granicach od 140W do 400W, kiedy w sokowirówkach wynosi mniej więcej 1500W. Nie jest to natomiast wada, która powinna nas odtrącić od zakupu tego urządzenia. Oczywiście czas pracy tego produktu kuchennego jest dłuższy, lecz naprzeciw temu problemowi wyszli producenci. Maszyny te posiadają zdecydowanie więcej funkcji obróbki owoców i warzyw niż sokowirówki. Możemy w nich przyrządzić soki, smoothie, przeciery, sosy, a nawet bazy pod zupy. Dodatkowo moc tych urządzeń nie wpływa na to, jakie produkty naturalne możemy wyciskać, ponieważ dają one sobie radę prawie z każdym owocem, bądź warzywem (nawet tymi najtwardszymi).

Pojemność

Oczywistym faktem, o którym powinniśmy wspomnieć, jest pojemność, która jest jedną z najważniejszych cech branych pod uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej. Coraz większa ilość tych urządzeń jest w stanie wyprodukować nawet do 3 litrów soku za jednym razem! Niektóre maszyny potrafią posiadać naprawdę imponujące otwory na owoce i warzywa, dzięki czemu będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu bez potrzeby krojenia ich na mniejsze kawałki. Dodatkowo dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji potrafią one posiadać pojemniki o pojemności nawet do 3.5 litra. Są to zdecydowanie warte wspomnienia cechy, które mogą przesądzić o nabyciu takiej maszyny kuchennej do Twojego domu.

Warto przeczytać jeszcze

Z tą tematyką związane są również inne artykuły na naszym blogu.

Zapisz się do naszego newslettera

Poinformujemy Cię o nowych dietach i promocjach na naszej stronie.

Dbamy o Twoje dane. Przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Mamanadiecie.pl

Diety dla kobiet świadomie planujących ciążę, będących w ciąży lub po porodzie. Jadłospisy przygotowane przez dietetyków uwzględniają potrzeby matki i dziecka.

Znajdź nas na Facebook

© 2020 mamanadiecie.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone.