Artykuł

Olej słonecznikowy i jego zastosowanie

Nie każdy wie o tym, że na szeroką skalę olej słonecznikowy zaczął być produkowany w Anglii, jednakże to Rosjanie docenili jego cenne właściwości oraz wartości odżywcze. Obecnie ten właśnie olej cieszy się bardzo dużą popularnością na całym świecie, w tym również na terenie naszego kraju, gdzie jest on jednym z najpopularnieszych olejów roślinnych. Warto zatem wiedzieć, jakie właściwości ma ten olej i kiedy właściwie powinniśmy po niego sięgać.

Olej słonecznikowy i jego zastosowanie

Właściwości oleju słonecznikowego

Warto wiedzieć, że olej słonecznikowy ma wiele właściwości prozdrowotne, a mianowicie wspomaga przemianę materii, obniża poziom cukru we krwi, łagodzi dolegliwości układu pokarmowego, wspomaga leczenie łuszczycy i różnych problemów na tle dermatologicznym, łagodzi start zapalne i bóle głowy, poprawia jakość nasienia, zmniejsza poziom złego cholesterolu, a do tego oczyszcza organizm z toksyn. Ponadto, olej ten jest znany również z tego, że znacznie zwiększa zasoby energii, stanowi skuteczną ochronę przed nowotworami, chroni nasz organizm przed atakami astmy i wydłuża żywotność plemników. Jak wykazują badania, jeżeli regularnie będziemy spożywać olej ze słoneczników, to wówczas znacznie wzmocnimy nasz system immunologiczny. Do tego, zmniejsza zostanie liczba wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się organizmu. Olej ten ponadto poleca się osobom, które zmagają się z zaburzeniami pracy serca, osobom z chorymi zatokami obocznymi nosa, jak również paniom, które cierpią na dolegliwości kobiece. Jak również mogą stosować go osoby, którym zależy na tym, aby wesprzeć pracę swojego mózgu.

Walory kosmetyczne

Olej słonecznikowy wykorzystywany jest nie tylko kuchni, ale także przez sektor kosmetyczny. Jeżeli chodzi o jego działanie na włosy, to jest one bardzo podobne do działania oliwy z oliwek, czy też oleju z pestek winogron. Ten naturalny produkt będzie stanowił idealny kosmetyk zresztą nie tylko do włosów, ale również do twarzy i do całego ciała. W jego składzie nie znajdziemy żadnych aromatów, barwników, konserwantów i innych sztucznych dodatków. Z jego dobrodziejstw mogą korzystać nawet osoby, które mają skórę tłustą i trądzikową, ponieważ nie jest on komedogenny. Jeżeli olej słonecznikowy będzie na skórę stosowany systematycznie, to dzięki temu będzie ona jędrna, gładka, elastyczna, nawilżona, świeża i promienna. Olej ten nie tylko ją odżywi, ale też zabezpieczy przed nadmierną stratą wody. Bardzo często po ten olej sięga się przy produkowania maseczek, odżywek, kremów, mleczek, czy też nawet kosmetyków do kąpieli.

Mamanadiecie.pl

Diety dla kobiet świadomie planujących ciążę, będących w ciąży lub po porodzie. Jadłospisy przygotowane przez dietetyków uwzględniają potrzeby matki i dziecka.

Znajdź nas na Facebook

© 2020 mamanadiecie.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone.